REFERENCJE

Praca z Matyldą to proces, który przez drobne zadania podnosi energię, aby odnaleźć własny kierunek działań. Matylda wspiera w odnalezieniu tej drogi. Jest konkretna, uważna i cierpliwa. Po pracy z Matyldą stałam się dużo bardziej spokojna, poukładana, uświadomiona i tym samym gotowa do działania. Każdy może mieć w życiu czas, kiedy się gubi lub musi przemyśleć ponownie kierunek swoich działań. Dobrze jest wtedy skorzystać ze wsparcia odpowiedniej osoby – dlatego polecam pracę z Matyldą. : )

 

Justyna ,PR i Marketing Manager
“Matylda jest otwartą, słoneczną i uważnie słuchająca osobą.  Sesje są wytężoną praca w trakcie której zagadnienia są konsekwentnie rozbierane na czynniki, analizowane, składane ponownie i weryfikowane pod katem wsparcia dla zamierzonych celów. Matylda jest wnikliwym obserwatorem, umiejętnie, wręcz naturalnie dostosowuje wykorzystywane techniki do stylu odbiorcy. Daje to poczucie chemii, akceptacji, buduje dobre, bezpieczne relacje.
    W moim przypadku było mnóstwo rysowania, wizualizowania, przemieszczania się i oglądania siebie i swojego otoczenia z wielu możliwych perspektyw. Bardzo często cele były wypisane na tablicy, można było na nie popatrzeć, podejść do nich potykając się o własne słabości i ograniczenia, czasami trzeba było iść okrężna drogą, a czasami podchodząc do tablicy coś wykreślić/zmienić. Zawsze to była podróż odkrywcza, badawcza.
    Sesje coachingowe miały swój rytm czasami powolny, refleksyjny, analityczny przechodzący w fazę dynamiczna, produkcyjna. Matylda czuwa nad wątkiem głównym, nie pozwala przegadać czasu, dba o to by eksploracja dotyczyła ustalonego tematu. Sesje zamykamy podsumowaniem i omówieniem odczuwalnego poziomu realizacji zadania oraz planem na następne spotkanie.
    Dziękuje za poświęcony czas, wspólna prace i wzmocnienie cech umożliwiające realizacje planów.”
Krzysztof, ICT Security Expert

„Zaskakujące dla mnie było to, że coaching nie jest kolejną „złotą metodą” jak odmienić życie w weekend i stać się gwiazdą „czegoś tam…” Właściwie nie wiem, czy mam nazywać Matyldę coachem, czy po prostu takim „Światłem w tunelu”, który doprowadza do opuszczenia tej ciemni bez uszczerbku na zdrowiu. Kapitalnie jest móc zobaczyć, że życie też ma swoją drugą stronę. Nigdy wcześniej nie przypuszczałam, że ciężar obowiązków codzienności i odpowiedzialności może zmaleć nie porzucając ich jednocześnie.

Teraz w moim życiu dzięki Matyldzie pojawiło się miejsce również na radość, intymność, pasję. Wcześniej nie potrafiłam znaleźć na to miejsca w swoim życiu. Były tylko narzekania, poczucie niezrozumienia, żal do innych że los mnie skrzywdził i nie pozostawił miejsca na przyjemności. Co więcej nie tylko los, ale przede wszystkim mąż, którego obarczałam odpowiedzialnością za stłamszenie moich pasji, przyjaźni, mojej młodości. Teraz wiem, że to było w moich rękach i najwspanialsze jest to, że wiem, jak tym zarządzać, jak układać niezależnie od innych osób.

Teraz moje satysfakcja z życia nie zależy już od innych. Dzięki pracy z Matyldą nie tylko ja jestem szczęśliwsza, ale i bliscy, którzy korzystają z mojej radości i doświadczeń zmiany, jaka we mnie zaszła. Zdecydowanie polecam Matyldę, jako coacha, ale przede wszystkim jako kogoś niezastąpionego w odkrywaniu siebie i budowaniu na nowo własnego, dobrego życia.

Byłaś Matyldo dla mnie ogromnym Wsparciem, Akceptacją, Zrozumieniem, jakiego nigdy wcześniej od nikogo nie otrzymałam. Wiem dobrze, że bez tego i sposobu w jaki mnie prowadziłaś, nie byłabym w stanie tak wiele odkryć i osiągnąć!
Ogromnie Ci dziękuję za wszystko, co dla mnie zrobiłaś.”

Sylwia, Właścicielka Firmy

„W moim odczuciu kobieta nauczyciel i uczeń w jednym. Praca z nią, przyniosła w moim życiu ogromny przełom oraz został uruchomiony we mnie pokład zaufania. Odurzyła mnie wręcz prostota i ciepło jej osoby. Swoją postawą i wielkim ciepłem, którym otoczyła mnie od pierwszej chwili spotkania, ani razu nie było mi dane czuć się osobą gorszą od niej samej. Metody jej pracy zachwyciły mnie. Nie było gotowych porad lub wchodzenia w sztuczny znany mi schemat “słodzenia “mojej osobie  i biernego “yhhm””aach rozumiem”. Pierwszy raz zostałam obdarowana człowieczeństwem i niezwykłą pokorą ze strony trenera i coacha. Matylda potrafiła podzielić się trudnymi doświadczeniami z życia i jednocześnie szczerze powiedzieć , że np. nie miała z danym problemem styczności. Wielką wartością i bezcenną korzyścią były dla mnie stawiane pytania, które pokazały mi aspekty mojego problemu z innej strony, nie tylko zrozumiałam, ale też poczułam – co dla mnie jest rzeczą nadrzędną. Matylda pomogła mi ujrzeć samą siebie w innej perspektywie. Jej słowa były i są dla mnie niczym kroplówka u pacjenta. Do dziś ta kroplówka wciąż przepływa przez moje całe ciało i to jest piękne.

Z ogromną przyjemnością polecam Matyldę. Uważam, że warto pracować z trenerem, który zwraca ogromną  uwagę na to co czujesz w danej chwili. Pierwszy raz spotkałam się z tak uczciwym i nienapompowanym coachingiem. Jak dla mnie to prawdziwe mistrzostwo świata-przyznać, że w kontakcie ze mną również wiele się nauczyła.

Z największymi ukłonami – dziękuję !!!”

Monika Elżbieta

„Można rozpędzić swoje życie do takiej prędkości, w której wykonywanie w nim manewrów wydaje się niebezpieczne. Sama jazda wtedy też bywa mało przyjemna.

Trafiłem do Matyldy, bo potrzebowałem asysty, wsparcia może nawigatora – albo drugiego pilota w trakcie wykonywania naprawdę głębokich zmian. Prowadzony przez Matyldę coaching dał mi możliwość obejrzenia planowanych i podejmowanych decyzji z wielu różnych perspektyw. Padły właściwe pytania, które pomogły mi zweryfikować kierunek zmian i znaleźć motywacje do ich wykonania.

Ważne było dla mnie by coaching nie okazał się sztucznym pompowaniem energii, czy nachalnym transformowaniem moich wartości. Matylda świetnie to zrozumiała – dlatego, że jest wrażliwym i dobrym słuchaczem. Myślę, że ta umiejętność – słuchania oraz dobrego zrozumienia sytuacji, celów klientów wyróżnia Matyldę i decyduje o jej skuteczności.”

Artur, Fotograf

“Matyldo,

Zadałaś pytania, których nie miałam odwagi sama sobie zadać… Stworzyłaś między nami przestrzeń na tyle bezpieczną, że choć to było trudne – byłam wobec Ciebie, a przede wszystkim siebie szczera do bólu…  To były jedne z trudniejszych rozmów w moim życiu – pozwoliły mi jednak dobrze określić swoje położenie. Odkryłam dzięki Tobie, że to, co postrzegałam za swoją słabość – może być moją siłą, może mnie napędzać. W efekcie nie zrobiłam rewolucji w swoim życiu, ale zrobiłam ją w swojej głowie i dałam sobie prawo, by stopniowo, w zgodzie ze sobą, krok po kroku zmieniać to, co czuję, że wymaga zmiany.

Jeszcze raz dziękuję!”

Marlena, Kierownik Sprzedaży

Pani Matylda wykazała się szczególnym zrozumieniem sytuacji i empatią, dbając zarówno o stan emocjonalny pracowników, jak i o skupienie na jakości wykonywanej przez nich pracy. Sesje przeprowadzone przez panią Matyldę Marczak zostały wysoko ocenione przez uczestników procesów za pełen profesjonalizm, uważność i umiejętność stawiania trudnych, a jednocześnie ważnych pytań prowokujących do poszukiwania rozwiązań i podejmowania odpowiednich decyzji.

Marek, Dyrektor Sprzedaży

„Budujesz platformę ciekawości, zaufania i lekkości, która pomaga osobom z Tobą pracującym w odważniejszym stawianiu celów, odnajdywaniu sposobów ich realizacji i czerpaniu z tego satysfakcji.”

Michał, Coach, Superwizor

„Warsztaty były cudowne. Tyle energii i profesjonalne , spokojne podejście do tematu . Jestem zachwycona i podekscytowana zmianami które się zadziały. Piękna forma dbania o siebie i prowadzenie to kosmiczna przygoda , jestem Wdzięczna za każdą minute z Wami.”

Monika, Kobieta na Nowej Drodze Życia

„Czas spędzony z Matyldą na pracy coachingowej, był dla mnie czasem OŚWIECENIA i PRZEBUDZENIA. Moje życie stanęło na głowie, kiedy odkryłam, że mam na nie realny wpływ. Do tamtej pory uważałam, że jestem jedynie ofiarą mojego losu, że „to” zostało mi dane i „to” muszę przyjąć. Mój stan psychiczny pozostawiał wiele do życzenia. Bardzo łatwo było można mnie zranić. Kruszyłam się na każdym kroku niczego po sobie nie pokazując. Wśród obowiązków, pracy, kontaktów z przyjaciółmi, była samotność, poczucie niezrozumienia przez innych, „uwięzienie” w realiach. Związek był na dobrej drodze do rozpadu. Dzięki pracy z Matyldą zobaczyłam, jak mogę się wyswobodzić z więzów, które sama pielęgnowałam, jak mogę wyjść z tej dla mnie patowej wtedy sytuacji. W końcu, jak mogę wspaniale zarządzać własnym życiem.

Dziękuję Ci za cierpliwość, spostrzegawczość, a przede wszystkim Twoją wiarę we mnie, jakiej od nikogo do tej pory nie dostałam.”

Marta, Dyrektor Dz. Marketingu

„Coaching z Matyldą był dla mnie przede wszystkim drogą, aby “wyjść ze swojej głowy” i spojrzeć z dystansu na samą siebie, a następnie zacząć porządkować chaos wewnętrznych i zewnętrznych spraw, który dotąd wydawał mi się mnie przerastać.

Efekty już pierwszych prób takiego planowania pojawiły się bardzo szybko – przekonałam się, że tak naprawdę nie potrzeba wiele, aby pozytywnie wpłynąć na organizację codziennego życia, i nawet zupełnie drobne zmiany potrafią niemal od razu przynieść konkretne pozytywne efekty i dla zdrowia i dla samopoczucia. A takie rezultaty bezpośrednio przekładają się na większą chęć do działania i kierowania się ku kolejnym zmianom.
Dzięki pracy z Matyldą zwróciłam większą uwagę na swoje pozytywne cechy, których na co dzień nie dostrzegałam, albo podświadomie umniejszałam ich wartość. Otrzymałam od Matyldy także silne wsparcie, dzięki któremu w trudnych chwilach byłam w stanie przypomnieć sobie o tym, że jestem dla siebie samej ważna i wartościowa, i że jest o co walczyć.

Najsilniejszym przeżyciem podczas coachingu był dla mnie moment, w którym uświadomiłam sobie, że cecha którą przywykłam uważać za jednoznacznie negatywną – moje wycofanie się i poczucie “odgrodzenia” w stosunku do innych ludzi – spełniła w moim życiu bardzo ważną rolę, chroniąc to, co uważam za najbardziej “własne”: moją trwającą od najmłodszych lat pasję. Zrozumienie, że mogę być wdzięczna czemuś, czego tak długo nie potrafiłam w żaden sposób zaakceptować, było jednym z najbardziej przełomowych zdarzeń w moim życiu.”

Matylda, Japonistka

„Matyldę, jako osobę, która z pewnością pomoże, polecił mi kolega. Przychodząc na spotkanie byłam przekonana, że to mi nic nie da, a jednak coś mnie do niej zaprowadziło. Po pierwsze byłam już na kilku terapiach, warsztatach rozwoju osobistego itp. Po drugie: co to właściwie jest ten coaching, o którym się tyle słyszy i tyle kosztuje?! Byłam przekonana, że to kolejna forma naciągania bez prawdziwych efektów. Ponieważ poważnie miałam dość obecnego życia, właściwie straciłam w ogóle chęć do istnienia, zdecydowałam się po raz ostatni zaryzykować i podjąć próbę ratowania siebie. To były moje najlepiej zainwestowane pieniądze w życiu! To było lepsze niż terapia, szkolenia, warsztaty itp.. Przy Matyldzie poznałam mądrość, którą noszę w sobie, odkryłam źródło bólu, które pomogła mi zaleczyć, a przede wszystkim odnalazłam źródło własnej radości! Kawałek po kawałku rozbierałyśmy mój umysł na części pierwsze, żeby potem połączyć wszystkie wyleczone elementy w jedną, zdrową całość. Dziś jestem innym człowiekiem, szczęśliwym, spełnionym z partnerem u boku i z nową pracą, która się narodziła z pasji w trakcie tej pracy coachingowej. Zdecydowanie mogę polecić Matyldę, jako przewodnika o ogromnej intuicji i akceptacji dla odmienności drugiego człowieka, bez narzucania w jakimkolwiek stopniu swoich rozwiązań, co było dla mnie niezmiernie ważne.

Dziękuję Ci za wspólny czas.”

Karolina, Kierownik Dz. Finansowego

Praca z Matyldą pozwoliła mi się zdystansować do problemów, z którymi z racji dużej odpowiedzialności w firmie, spotykam się każdego dnia. Pomaga mi to skupiać się na ich rozwiązywaniu i na chwilę odsunąć emocje. Zauważam większą efektywność własnej pracy i mam zdecydowanie większe zaufanie nie tylko do siebie ale również mojego zespołu.

Krzysztof, Dyrektor Dz. Rozwoju

Od 2017 r. Firma korzysta z usług coachingowych Pani Matyldy Marczak. Podczas tej współpracy Pani Matylda dała się poznać, jako profesjonalny i skuteczny coach. Zarówno menadżerowie, jak i specjaliści uczestniczący w tych procesach coachingowych polecają Panią Matyldę innym osobom w organizacji.

Michał, HR, Partner Szkoleniowy

„Do Matyldy trafiłam w najtrudniejszym momencie mojego życia. Miałam „wszystko”. Pieniądze, świetną pracę, męża, dzieci, znajomych, a jednak…Coś było nie tak. Samotność wygryzała mi wnętrzności, poczucie niezrozumienia przez innych nie pozwalało mi spać. Na partnera patrzyłam, jak na obcą osobę, a sama nie wiedziałam kim jestem i po co w ogóle żyję.

Coaching z Matyldą przede wszystkim był dla mnie uszanowaniem i pokochaniem siebie samej. Był dowiedzeniem się, co tak naprawdę nadaje sens mojemu życiu.

Matylda jest niezwykle empatyczną osobą, ze świetną intuicją! Jej konsekwencja w drążeniu poruszanych przeze mnie tematów, nie pozwoliła mi uciekać przed najtrudniejszymi emocjami w racjonalizację. Jestem przekonana, że dzięki temu potrafiłam dotrzeć do sedna problemu. Który rozwiązałam przy jej pomocy.

Samotność bardzo powoli, ale sukcesywnie zaczęła się ode mnie oddalać, aż w końcu całkowicie zniknęła mi z oczu… Obecnie nadal jestem z moim wspaniałym mężem, ale za to w zupełnie nowej, lepszej jakości. Dzięki Matyldzie on mnie lepiej rozumie, a i ja stałam się zupełnie inną dla niego partnerką dbając o swoje potrzeby. Zmieniłam pracę na lepszą, ciekawszą i mam dużo dużo więcej cierpliwości do dzieci.

Z całego serca polecam takiego przewodnika – coacha jak Matylda.”

Karolina, Dyrektor Dz. Controllingu

Miałam szczęście trafić na Matyldę w trudnym okresie swojej kariery zawodowej. Dostałam awans i zostałam naczelną osób, z którymi dotychczas łączyły mnie relacje koleżeńskie. Niezwykle trudne doświadczenie dla obu ze stron. Praca z Matyldą pomogła mi oddzielić część zawodową od dotychczasowych relacji i wypracować nowy rodzaj relacji, bez którego nasz zespół naturalnie musiałby się rozpaść.

Kamila, Kierownik Dz. Szkoleń

„Rozpoczynając coaching nie bardzo wiedziałam czego mogę się spodziewać, wybrałam od razu pełny pakiet, ponieważ myślałam, że odkrycie tego co jest dla mnie najważniejsze i co chcę robić zawodowo zajmie mi bardzo dużo czasu. Poza tym trochę nie wierzyłam że uda się to osiągnąć. Czasem, gdy na początku spotkania zdawałam sobie pytanie, nie wierzyłam,  że podczas jednego spotkania będę miała możliwość znaleźć odpowiedź, której szukam, byłam zdumiona kiedy okazywało się, że do niej dochodziłam.

Dzięki coachingowi zyskałam dużo więcej niż np. dzięki wcześniejszej grupie terapeutycznej. Widzę swoje zachowania i umiem zatrzymać się, zastanowić i postąpić tak jak chcę i jak czuję, a nie odruchowo i schematycznie. Nauczyłam się odpuszczać sobie i innym, cały czas uczę się słuchać swojego ciała i zwracać uwagę na znaki jakie mi daje, umiem zatrzymać się i zastanowić, czy to co myślę lub robię jest naprawdę moje, czy pochodzi z zewnątrz.

Z Matyldą od samego początku miałam świetny kontakt, odbierałyśmy na tych samych falach, miałam wrażenie, jakbyśmy znały się od lat. Dzięki jej otwartości i akceptacji czułam się komfortowo i bezpiecznie. Nie bez znaczenia jest też jej poczucie humoru i dystans do spraw trudnych, które pomagały rozładować napięcie.

Ze względu na to, że dość szybko znalazłam odpowiedź na pytania związane z moją drogą zawodową, zajęłyśmy się sprawami prywatnymi, tym co mi przeszkadza w układaniu relacji z partnerem i rodziną, tutaj też pomoc Matyldy była nieoceniona, stosując różne narzędzia umiała pomóc mi w odnalezieniu odpowiedzi, których szukałam, trafiając w sedno.

Najbardziej cenię w niej, jako coachu otwartość na innych, szczerość, akceptację, ciekawość oraz pokorę do wykonywanego zawodu.”

Alicja, Doradca Kuchni Wegańskiej
Zajrzyj do moich mediów społecznościowych

Zapraszam do kontaktu w celu wyceny sesji coachingu, mentoringu, superwizji